Королівський палац

Амстердамській Королівський палац ( нід. Koninklijk Paleis Amsterdam ; Ширшов назва нід. Paleis op de Dam - Пал ац на (площі) Дам ) - один з трьох палаців у Нідерландах , Які перебувають у віданні монарха , розта Шованн у столиці країни місті Амстердамі на площі дам .
Будівля палацу булу зведена в 1655 році за проектом Якоба ван Кампена , Натхнення Римського архітектурою (так звані Голландський класицизм ). ЦІ Класичні форми та розкіш інтер'єрів за задумом автора малі підкресліті велич Амстердама.
Для будівництва палацу БУВ закладеності Міцний фундамент з 13 659 дерев'яних паль, а мури зводу Із жовтого пісковіка , прівезені спеціально з Німеччини . Три поверхи вінчає купол з флюгером у вигляді Морського судна. Внутрішнє оздоблення палацу виконан з Використання мармуру . Центральна зал має розміри 36 × 18 м і висота 27,5 м; на підлозі зображені півкулі Землі .
Палац БУВ побудованій за часів Республіки і вікорістовувався як амстердамська ратуша до 1808 року, після чого в ньом містілася резиденція Луї Бонапарта . Пізніше палац БУВ переданої у відання Оранського королівського дому , а в 1935 році держава викуп Королівський палац.
У чісельності залах і галереях Амстердамського королівського палацу віставлені картини видатних Голландський художників - Рембрандта , Говерта Флінка, Якоба Йорданса , Яна Лівенса і Фердинанда Боля .
Будівля Королівського палацу спочатку будували як міська Мерія, в Якій повінні були розміщуватіся Адміністративні и судові органи влади. Бургомістр міста доручили в 1648 году архітектору Якобу ван Кампеном спроектуваті Значний будинок. Аджея в ті часи Амстердам БУВ найпотужнішім торговим центром в Европе, населення его СтрімКо збільшувалася, торговельні зв'язки розшірюваліся. Ван Кампен предложили побудуваті будинок в стилі класицизму, архітектура которого нагадувала б про стародавній Греції и Риме.
Для того щоб звесті настолько монументальна споруда, довелося забивати в в'язко, мулістій ґрунт 13 659 паль довжина по 12 метрів. На палях булу споруджена спеціальна платформа, а Вже на ній зводу стіні. Тому Самі амстердамці вважаю тоді будівля ратуші восьмим чудом світу.
Прікрашалі мерію теж з розмахом: алегорічні фігурі, карта обох півкуль, виклади з мармуру и латуні на підлозі в центральному залі. Все це, а такоже полотна пензлем нідерладскіх майстрів, что зберігаються тут, можна Побачити, если купити вхідній квиток.
До палацу ратуша превратилась в 1808 году, коли до влади в стране прийшов Наполеон. ВІН Зробив Розкішна будівля своєю резіденцією. Знову ставши Голландський, місто Надал ратушу у Розпорядження Голландський королівського дому. І хоча Постійно Королівський двір живе в палаці в Гаазі, ця будівля вікорістовується для проведення важлівіх офіційніх урочистих ЗАХОДІВ.
Цікаво, что вхід в розкішну за міркамі XVII століття Міську ратушу зовсім непрімітній. Ніякої пішноті, сходів и розкішніх воріт. Вважається, что таким чином, архітектор решил проблему безпеки: через непрімітну скромну двері, что Виходять на площу Дам, в ратушу не могли моментально проникнуті натовпу людей в разі вуличних демонстрацій, Які в ті часи відбуваліся в городе Досить часто.
Коментарі
Дописати коментар